Λάτσιο έτοιμη για «σεντόνι»

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα πέρασε προσωρινά η Λάτσιο που διέσυρε στην έδρα της με 5-1 την Κιεβο για την 21η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι Λατσιάλι άνοιξαν το σκορ στο 23' με τον Αλμπέρτο, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Πουτσιαρέλι έκανε το 1-1. Από εκεί και πέρα ο αγώνας ανηκε εξ ολοκλήρου στους γηπεδούχους. Με δύο γκολ ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (32', 68') «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του, ενώ στα τελευταία λεπτά η Λάτσιο σημείωσε άλλα δύο τέρματα. Ο Μπάστος στο 83' έκανε το 4-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 86' ο Νάνι.

Η Μπολόνια επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Μπενεβέντο. Ο Βασίλης Τοροσίδης μπήκε ως αλλαγή στο 87'. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35' με τον Ντέστρο, στο 73' ο Ντε Μάιο έκανε το 2-0 και ο Τζεμαϊλί δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Για την 21η αγωνιστική της Serie A σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Αταλάντα-Νάπολι 0-1

(65' Μέρτενς)

Μπολόνια-Μπενεβέντο 3-0

(35' Ντέστρο, 73' Ντε Μάιο, 88' Τζεμαϊλί)

Βερόνα-Κροτόνε 0-3

(3' Μπαρμπερις, 54' Στόιαν, 67' Ρίτσι)

Λάτσιο-Κιέβο 5-1

(23' Αλμπέρτο, 32', 68' Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 83' Μπάστος, 86' Νάνι - 25' Πουτσιαρέλι)

Σαμπντόρια-Φιορεντίνα 3-1

(30', 60', 68' Κουαλιαρέλα - 80' Σάντσες)

Τιμωρία στον Δώνη!
Μπαρτζώκας: «Καλύτερος πλέι μεικερ στην Ευρώπη ο Καλάθης»
Πασκουάλ: «Η δουλειά του προπονητή είναι να αξιοποιήσει στο έπακρο τους παίκτες του»
Το «3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού και Σύγχρονου Χορού» αποτελεί ευκαιρία για διεθνή καριέρα
Συναγερμός στο Ελ. Βενιζέλος – Αυτή είναι η γυναίκα που προκάλεσε πανικό (pics)
To Astrology.gr γιόρτασε τον Άγιο Βαλεντίνο χαρίζοντας ξεχωριστά δώρα στους επισκέπτες του! (photos)