Απίστευτη ανατροπή της Μονακό με υπογραφή Καρίγιο

Η Μονακό νίκησε 3-2 την Τρουά στο «Λουϊ ΙΙ» παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το 85΄!

Εκεί ανέλαβε δράση ο Αργεντινός Γκουϊντο Καρίγιο ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο ημίχρονο και με δύο... απανωτά γκολ (85΄,88΄) κράτησε την ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ στη δεύτερη θέση.

Πρώτη παραμένει η Παρί που νίκησε 3-1 τη Λιλ. Ο Ανχελ Ντι Μαρία και ο Χαβιέρ Παστόρε πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ ενώ ο Κιλιάν Μπαπέ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» στην εκπνοή των καθυστερήσεων, απόντος του Νεϊμάρ που είναι τιμωρημένος.

Οι σκόρερ της 17ης αγωνιστικής στη Ligue 1:

Μπορντό-Στρασμπούρ 0-3

(2΄ Μπαοκέν, 38΄ Λιενάρ, 64΄ Τεριέ)

Παρί Σεν Ζερμέν-Λιλ 3-1

(28΄ Ντι Μαρία, 49΄ Παστόρε, 90+3΄ Μπαπέ - 86΄ Ελ Γκάζι)

Μονακό-Τρουά 3-2

(70΄αυτ. Ντελπλάν, 85΄,88΄ Καρίγιο - 25΄,50΄ Χιον Σουκ)

Γκινγκάμπ-Ντιζόν 4-0

(37΄ Μπριάν, 40΄ Σαλιμπούρ, 59΄ Κοκό, 66΄ Κερμπρά)

Μετς 5

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)