Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησε ο Ολυμπιακός, ενόψει της ρεβάνς στο Περιστέρι, καθώς στον πρώτο αγώνα για τα προημιτελικά του Κυπέλλου έμεινε στο 0-0 με τον Ατρόμητο. Λίγη ώρα νωρίτερα ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Αστέρα Τρίπολης και είναι με το ένα πόδι στους «4» της διοργάνωσης.


Α’ ΦΑΣΗ

ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ     2ο     ΜΑΤΣ
ΑΕ Σπάρτη-Παναιγιάλειος    4-0    1-1
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ    0-0    0-2


Β’ ΦΑΣΗ

1ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ    2-0
Πανελευσινιακός-ΑΟ Τρίκαλα    0-5

2η Αγωνιστική
ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ    0-0
ΑΕΛ-Πανελευσινιακός    2-1

3η Αγωνιστική
ΑΟ Τρίκαλα-ΑΕΛ    1-0
Πανελευσινιακός-ΠΑΟΚ    0-7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.  ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΟΚ    3    7    9-0
2 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ    3    7    6-0
3 ΑΕΛ    3    3    2-4
4 Πανελευσινιακός    3    0    1-14

2ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Πλατανιάς    3-0
ΑΕ Σπάρτη-ΑΟ Χανιά    4-0

2η Αγωνιστική
ΑΟ Χανιά-Ολυμπιακός    0-4
Πλατανιάς-ΑΕ Σπάρτη    1-0

3η Αγωνιστική
ΑΟ Χανιά-Πλατανιάς    1-2
ΑΕ Σπάρτη-Ολυμπιακός    0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ.  ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    3    9    8-0
2 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    3    6    3-4
3 ΑΕ Σπάρτη    3    3    4-2
4 ΑΟ Χανιά    3    0    1-10


3ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ    1-0
Παναθηναϊκός-Ηρακλής    0-0

2η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός    2-1
Ηρακλής-Απόλλων Σμύρνης    3-0

3η Αγωνιστική
ΟΦΗ-Ηρακλής    2-1
Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός    3-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΟΦΗ    3    6    4-3
2 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ    3    4    5-5
3 Ηρακλής    3    4    4-2
4 Απόλλων Σμύρνης    3    3    4-7

4ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΛ Καλλονής-Αγροτικός Αστέρας    1-2
ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη    1-0

2η Αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα    0-1
Ξάνθη-ΑΕΛ Καλλονής    3-1

3η Αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας-Ξάνθη    1-1
ΑΕΛ Καλλονής-ΠΑΣ Γιάννινα    1-3
    
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ    3    9    5-1
2 ΞΑΝΘΗ    3    4    4-3
3 Αγροτικός Αστέρας    3    4    3-3
4 ΑΕΛ Καλλονής    3    0    3-8

Η απάντηση του Σφαιρόπουλου για τις βολές
Η απάντηση του Σφαιρόπουλου για τις βολές
Γιασικεβίτσιους: «Δεν ήταν 50-50»
Γιασικεβίτσιους: «Δεν ήταν 50-50»
Ανακαλύψαμε το παιχνίδι γνώσεων που πρέπει να παίξει κάθε παρέα!
Ανακαλύψαμε το παιχνίδι γνώσεων που πρέπει να παίξει κάθε παρέα!
Επική ανατροπή από Ηρακλή, στον τελικό με ΠΑΟΚ
Επική ανατροπή από Ηρακλή, στον τελικό με ΠΑΟΚ

5ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Αιγινιακός-‘Αρης    0-3
Αστέρας Τρίπολης-Βέροια    1-0

2η Αγωνιστική
Άρης-Αστέρας Τρίπολης    3-3
Βέροια-Αιγινιακός    0-1

3η Αγωνιστική
Άρης-Βέροια    0-0
Αιγινιακός-Αστέρας Τρίπολης    1-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ    3    7    8-4
2 ΆΡΗΣ    3    5    6-3
3 Αιγινιακός    3    3    2-7
4 Βέροια    3    1    0-2

6ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Κέρκυρα    4-0
Λαμία-Αναγέννηση Καρδίτσας    1-0

2η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΚ    2-2
Κέρκυρα-Λαμία    2-2

3η Αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας-Κέρκυρα    0-6
Λαμία-ΑΕΚ    0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΑΕΚ    3    5    6-2
2 ΛΑΜΙΑ    3    5    3-2
3 Κέρκυρα    3    4    8-6
4 Αναγέννηση Καρδίτσας    3    1    2-9

7ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Πανθρακικός-Καλλιθέα    3-0
Ατρόμητος-Παναιτωλικός    1-0

2η Αγωνιστική
Καλλιθέα-Ατρόμητος    1-0
Παναιτωλικός-Πανθρακικός    1-0

3η Αγωνιστική
Καλλιθέα-Παναιτωλικός    1-5
Πανθρακικός-Ατρόμητος    0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ    3    6    6-2
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ    3    6    4-1
3 Πανθρακικός    3    3    3-4
4 Καλλιθέα    3    3    2-8

8ος όμιλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική
Πανιώνιος-Λεβαδειακός    0-0
Πανσερραϊκός-Κισσαμικός    0-2

2η Αγωνιστική
Κισσαμικός-Πανιώνιος    3-0
Λεβαδειακός-Πανσερραϊκός    3-1

3η Αγωνιστική
Κισσαμικός-Λεβαδειακός    1-1
Πανσερραϊκός-Πανιώνιος    0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ    ΑΓ.    ΒΑΘ.    ΓΚΟΛ
1 ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ    3    7    6-1
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ    3    5    3-2
3 Πανιώνιος    3    4    3-3
4 Πανσερραϊκός    3    0    1-7

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»


ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ    2ο ΜΑΤΣ
Ξάνθη-ΟΦΗ    1-0    1-2
ΑΟ Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης    0-2    0-1
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ    0-2    1-4
Παναθηναϊκός-Κισσαμικός    3-0    4-0
Λεβαδειακός-ΑΕΚ    0-1    0-6
Άρης-Ολυμπιακός    1-1    0-2
Λαμία-Ατρόμητος    2-2    0-2
Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα    1-0    2-1

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «8»

ΑΓΩΝΑΣ    1ο ΜΑΤΣ    2ο ΜΑΤΣ
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης    4-0    -
Ολυμπιακός-Ατρόμητος    0-0    -
Πλατανιάς-ΑΕΚ    Σήμερα, 5.15μ.μ.    -
Ξάνθη-ΠΑΟΚ    Σήμερα, 7.30μ.μ.    -

* Οι επαναληπτικοί θα γίνουν στις 28/2 και 1, 2/3.


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης