Τρελό κράξιμο σε Αναστασίου

Έντονες ήταν οι αποδοκιμασίες των οπαδών της Ρόντα προς τον Έλληνα τεχνικό.

Η ολλανδική ομάδα γνώρισε μία ακόμα ήττα στο πρωτάθλημα και τα περιθώρια δείχνουν να στενεύουν για τον Γιάννη Αναστασίου. Μάλιστα, στην αναμέτρηση με τον Άγιαξ, όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 2-0, οι φίλαθλοι του συλλόγου ξέσπασαν εναντίον του Γιάννη Αναστασίου.

Αφορμή αποτέλεσε η αλλαγή του Ντάνι Σαχίν με τον Παπάζογλου στο 59ο λεπτό, με τους οπαδούς να αποδοκιμάζουν έντονα την επιλογή του Έλληνα κόουτς να βγάλει από το ματς τον Γερμανό επιθετικό. Πάντως, λίγο αργότερα, ο Γιάννης Αναστασίου προσπάθησε να δικαιολογηθεί.

«Καταλαβαίνω τον κόσμο που αποδοκιμάζει. Όσον αφορά την αλλαγή του Ντάνι, πρέπει να καταλάβει ο κόσμος πως δεν είναι έτοιμος για 90 λεπτά. Είναι εύκολο να αποδοκιμάζεις, όμως εμείς ξέρουμε πως τι είναι καλύτερο για την ομάδα», ήταν τα λόγια του.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ