Premier League: Γλίτωσε το... κάζο η Έβερτον

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Χαλ με τα «ζαχαρωτά» για την 19η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ντάουσον, αλλά οι φιλοξενούμενοι... απάντησαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το... αυτογκόλ του Μάρσαλ, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η Χαλ έφτασε και πάλι κοντά στο προβάδισμα στο 55' με το δοκάρι του Σνόντγκρας, ωστόσο, δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Όμως, στο 84' ο Μπάρκλεϊ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και έδωσε τον βαθμό στην Έβερτον.

Χαλ: Μάρσαλ, Ντόσον, Ντέϊβις, Μαγκουάιρ, Ρόμπερτσον, Ελ Μοχαμάντι, Σνόντγκρας, Mίλερ (56' Κλούκας), Λίβερμορ, Μποκανί, Ντιομάντε (85' Χάντλστόουν).

Έβερτον: Ρόμπλες, Τζακέλκα, Μπέινς, Κόλμαν, Ουίλιαμς, Μπάρι (66' Ντέιβις), Γκουεγέ, Μπάρκλεϊ, Μιραλάς (87' Μορί), Λουκακού, Βαλένσια (74' Κάλβερτ).

Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού