«Πέταξε» για τελικό η Κρίσταλ Πάλας! (videos)

Η Κρίσταλ Πάλας ήταν η μεγάλη νικήτρια του δεύτερου ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας νικώντας 2-1 την Γουότφουορντ και θα αντιμετωπίσει στις 21 Μαΐου την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την κούπα.

Οι Αετοί θα διεκδικήσουν την κούπα του πιο ιστορικού θεσμού στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο μετά τη νίκη τους στο Γουέμπλεϊ επί της ομάδας του Χοσέ Χολέμπας έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Με γκολ του Μπολασί στο 6ο λεπτό η ομάδα του Πάρντιου πήρε το προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο στο 55' οι «σφήκες» έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ντίντι.

Παρόλα αυτά η Κρίσταλ Πάλας πήρε γρήγορα το προβάδισμα με τον Γουίκμαν 6 λεπτά αργότερα, που της έδωσε την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό της 21ης Μαΐου.

[[[[ από worldtvhd1

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4