Στο… ρελαντί 4άρα η Σίτι (video)

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε πλάκα απέναντι στη Στόουκ την οποία και διέλυσε με 4-0 στο Εντιχάντ και περιμένει τη Ρεάλ με… άγριες διαθέσεις!

Ξανά στην τρίτη θέση – έστω και προσωρινά -  βρίσκεται η Σίτι η οποία κέρδισε άνετα τη Στόουκ και περιμένει στραβοπάτημα της Άρσεναλ στην έδρα της Σάντερλαντ για να παραμείνει στην ίδια θέση.

Οι παίκτες του Μανουέλ Πελεγκρίνι ήταν κυρίαρχοι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και με το γκολ του Φερνάντο στο 35’ άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους πριν τη λήξη του ημιχρόνου από το γκολ-πέναλτι του Αγκουέρο ο οποίος έφτασε τα 23 γκολ συνεχίζοντας την καταδίωξη του Κέιν (24).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πολίτες» σκόραραν άλλες δύο φορές με τον 19χρονο Ιενάτσο στο 64’ και στο 74’.

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)