Γκούμας: «Συγχαρητήρια στα παιδιά για το πάθος τους»

Δεν άντεξε η Εθνική Νέων στην πίεση των Ρώσων κι έχασε την ευκαιρία να προκριθεί στον τελικό του Euro U19, καθώς γνώρισε την ήττα με 4-0.

Ωστόσο ο Γιάννης Γκούμας συνεχάρη τους παίκτες του για την προσπάθεια που κατέβαλαν σε όλο το τουρνουά, τονίζοντας πως η Ελλάδα πλήρωσε τα λάθη της στην άμυνα.

«Είναι ειρωνεία το γεγονός ότι στην καλύτερή μας εμφάνιση δεχθήκαμε τέσσερα γκολ, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η εικόνα μας ήταν πολύ καλή και χάσαμε δύο σπουδαίες ευκαιρίες. Αν είχαμε προηγηθεί, η έκβαση του αγώνα θα ήταν διαφορετική. Και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά, όμως από δύο αμυντικά λάθη δεχθήκαμε ισάριθμα γκολ μέσα σε ένα λεπτό, με συνέπεια οι παίκτες να χάσουν την ψυχολογία. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για τη σημερινή τους προσπάθεια και το πάθος που έδειξαν σε όλο το τουρνουά», ανέφερε ο Ομοσπονδιακός τεχνικός.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

ΠΑΟΚ: Παραμένει ο Εφραιμίδης
Τα νέα νούμερα της ΑΕΚ
Απίστευτο: 4χρονος πήρε το αμάξι του παππού του για να πάει να πάρει σοκολάτες (pics+video)
Ο Κρις Πολ ζήτησε ανταλλαγή από τους Ρόκετς λόγω... Χάρντεν!

Το αγόρι της έκρυβε το «Σατανά»: Δολοφόνησαν 14χρονη μετά από βασανιστήρια και άγριο βιασμό