Copa America: Ρεσιτάλ τερμάτων και 3-3 στο Χιλή-Μεξικό! (video)

Απίστευτο θέαμα πρόσφεραν η οικοδέσποινα και οι προσκεκλημένοι με τα δυο γκολ του Βιδάλ να μην αρκούν στους Χιλιανούς που διαμαρτύρονται για δυο ακυρωθέντα γκολ

Έξι γκολ, τέσσερις εναλλαγές αποτελέσματος, τρεις κίτρινες κάρτες και δυο αμφισβητούμενες αποφάσεις των διαιτητών περιλάμβανε το πιο εντυπωσιακό ματς του φετινού Copa America με τη Χιλή να αναδεικνύεται ισόπαλη 3-3 με το Μεξικό!

Οι δυο ομάδες πρόσφεραν απίστευτο θέαμα με πρωταγωνιστές τους Αρτούρο Βιδάλ και Βισέντε Βουόσο που πέτυχαν από δυο τέρματα ο καθένας, μετατρέποντας σε… ροντέο το ματς! Στο 21ο λεπτό του αγώνα ο Βουόσο έδωσε προβάδισμα στο Μεξικό, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Βιδάλ απάντησε, ισοφαρίζοντας για τη Χιλή.

Στο 29’ ήταν η σειρά του νεαρού επιθετικού της Ατλέτικο Μαδρίτης Ραούλ Χιμένες να βρει δίχτυα και να δώσει εκ νέου προβάδισμα στους Μεξικανούς, αλλά τον τελευταίο λόγο στο πρώτο 45λεπτο είχε ο Εδουάρδο Βάργκας ο οποίος στο 42’ ισοφάρισε σε 2-2 για τη Χιλή!

Η οικοδέσποινα του φετινού Copa America μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένη για την πλήρη ανατροπή του σκορ και ο Βιδάλ «χτύπησε» ξανά, κάνοντας το 3-2 στο 55ο λεπτό, όμως το Μεξικό αποδείχθηκε πολύ σκληρό για να «πεθάνει» και ο Βουόσο με το δεύτερο γκολ του στην αναμέτρηση διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στο 66’.

Οι Χιλιανοί διαμαρτύρονται έντονα για δυο ακυρωθέντα γκολ τους, με τους Βαλδίβια και Σάντσες να στέλνουν τη μπάλα στα δίχτυα του Μεξικό αλλά τον επόπτη να σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ.

ΧΙΛΗ: Μπράβο, Αλμπορνός (87’ Μποσεζούρ), Χάρα, Βιδάλ, Αρανγκουίς, Μεδέλ, Ντίας (71’ Μένα), Ίσλα, Βαλδίβια, Βάργκας (85’ Πινίγια), Σάντσες

ΜΕΞΙΚΟ: ΧοσέΚορόνα, Αγιάλα, Βαλενσουέλα, Φλόρες, Αλδρέτε (71’ Σαλσέδο), Ντομίνγκες, Μεδίνα (64’ Ακίνο), Χεσούς Κορόνα (77’ Οσούνα), Βουόσο, Χιμένες.

Euro 2024: Έτσι θα πάνε στα τελικά Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία
Αποδέχτηκε την πρόταση του Κοτς και αναλαμβάνει διοικητικό ρόλο στην Φενέρ ο Ατζούν
Το «El Clasico» Άρης – ΠΑΟΚ κρίνει το πρωτάθλημα και είναι στη Nova!
Conference League: «Αστακός» η OPAP Arena για τον τελικό – Το σχέδιο δράσης της ΕΛΑΣ