Λιλ – Μπορντό 2-0 (video)

Τις λιγοστές ελπίδες της για την έξοδό της στην Ευρώπη διατήρησε η Λιλ μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Μπορντό εντός έδρας.

Σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει η Λιλ στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Μπορντό επί της οποίας επικράτησε 2-0 για να κρατήσει ζωντανές τις λίγες ελπίδες της για την κατάκτηση μίας θέσης που οδηγεί στην Ευρώπη.

Στο 13’ ο Ρου άνοιξε το σκορ για τους «μολοσσούς» οι οποίοι εξασφάλισαν τη νίκη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από το τέρμα του Τραορέ.

ΛΙΛ: Ενιεάμα, Κορσιά (71’ Παβάρ), Κάερ, Μπασά, Σιντιμπέ, Μαβουμπά (77’ Οριζί), Μπαλμόν, Γκεγιέ, Λόπες (63’ Τραορέ), Ρου, Μπουφάλ.
ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Παλουά (71’ Μορίς – Μπελάι), Ιλόρι, Σανέ, Μαριάνο, Γιαμπερέ (32’ Σαϊβέτ), Σαντόμ, Πλασίλ, Ποκό, Ρολάν, Καζρί (85’ Κοντέντο).

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ