ΑΕ Καραϊσκάκης-Πύρασος 3-3

Συναρπαστική  αναμέτρηση στην Άρτα, με την ΑΕ Καραϊσκάκης και τον Πύρασο, ν΄ αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3, για την 25η αγωνιστική του 2ου ομίλου. Οι δύο ομάδες προσέφεραν πλούσιο θέαμα με έξι γκολ αλλά και με εναλλαγές στο σκορ.

Το αποτέλεσμα, είχε αρνητικό αντίκτυπο, για τους γηπεδούχους, γιατί απέκτησαν συγκάτοικο στην  κορυφή. Ο Πύρασος από τη άλλη, έφθασε κοντά στην μεγάλη έκπληξη, αλλά και ο βαθμός της ισοπαλίας μόνο χαμόγελα αφήνει στην ομάδα της Νέας Αγχιάλου.

Στο σκορ, άνοιξε για τους γηπεδούχους μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Καβαλλάρη.  Στο 7ο λεπτό, ο Παναγιώτης Κοντοβάς με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 30ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης, με μακρινό σουτ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Πύρασου. Στο 55’ ο καλύτερος παίκτης του Πύρασου ο Παναγιώτης Κοντοβάς, απέφυγε δύο αντιπάλους σέντραρε και ο Αναστασίου με κεφαλιά έκανε το 3-1. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Καβαλάρης με κοντινό πλασέ μείωσε σε3-2. Οι γηπεδούχοι, είπαν την τελευταία τους λέξη,    στο 65' με σουτ του Κόλλινς και ισοφάρισαν σε 3-3.

Συνθέσεις:

ΑΕ Καραϊσκάκης: Καραγκούνης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (87' Γραβάνης), Σιμονιάν, Στάνσετιτς (76' Μάλλιος), Βασίλιεβιτς (46' Τζερεμές), Καβαλλάρης.

Πύρασος: Χαλάτσης, Σπ. Γκάγκας, Σφάκας, Ι. Κοντοβάς, Λ. Γκάγκας (70' Βαγγελάκος), Στεφανής, Τσιουρέλης (70' Π.Θ. Κοντοβάς), Βέργος, Μυργιώτης (89' Δαμάσκος), Π.Χρ. Κοντοβάς, Αναστασίου.

Youth League: Πέρασε η Μίλαν και παίζει με Ολυμπιακό
Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι