Τουλούζ - Μαρσέιγ 1-6

Με... καταιγίδα έμοιαζε η Μαρσέιγ στον αγώνα κόντρα στην Τουλούζ καθώς η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα διέλυσε την αντίπαλό της με 6-1

Οι Μασσαλοί καθάρισαν τον αγώνα πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. Αρχικά στο 2' ο Μπατσουαγί άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Αλόι έδωσε... αέρα δύο τερμάτων στην Ολιμπίκ.

Στο 20' ο Μουμπάντζε με αυτογκόλ ανέβασε τον δείκτη στο 0-3, ενώ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους ξανά ο Μπατσουαγί σκόραρε για το 0-4.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία. Η Τουλούζ πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Μπεν Γεντέρ στο 77', αλλά η απάντηση της Μαρσέιγ ήταν άμεση. Στο 78' ο Αντρέ Αγιού έκανε το 1-5 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ζινιάκ στο 89'.

Πλέον οι «μπλε» έχουν 53 βαθμούς και ισοβαθμούν με την Παρί Σεν Ζερμέν στη δεύτερη θέση, έναν πόντο πίσω από την πρωτοπόρο Λιόν.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι