Ανόβερο - Πάντερμπορν 1-2 (video)

Την πρώτη νίκη μέσα το 2015 πανηγύρισε η Πάντερμπορν, που  επικράτησε 2-1 και μάλιστα μ’ ανατροπή  στο Ανόβερο της τοπικής ομώνυμης ομάδας και έμεινε εκτός της ζώνης του υποβιβασμού.

Μετά από ένα απογοητευτικό πρώτο μέρος  στο 65’  ο Αλμπορνός έδιωξε επί της γραμμής προσπάθεια του Κοτς . Ένα λεπτό αργότερα  έγινε το 1-0 με κοντινή προσπάθεια του Μαρσέλο! Η  φιλοξενούμενη ομάδα όμως αντέδρασε γρήγορα και  όχι μόνον έφθασε στο 72’  στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Λάκιτς  ενώ 11 λεπτά πριν από το φινάλε ο Μέχα με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 1-2.
Ανόβερο: Τσίλερ, Αλμπορνόζ, Περέιρα, Σουλτζ )46’ Σόμπιεχ), Μαρσέλο, Ζανέ, Σμίεντεμπαχ, Στίντλ, Μπρίαντν (65’  Μπίτενκουρτ) , Κιγιοτάκε, Χοσέλου
Πάντερμορν: Κρούζε, Χουενεμάγιερ, Λόπεζ, Χάινλοθ, Χάρτχερζ,  Τσίεγκλερ (69’ Λάκιτς), Μπάκαλορζ (67’ Ρουπ), Βράντσιτς, Μέχα, Κοκ, Κατσούνγκα (83’ Στόπελκαμπ)

Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)