Ικανοποίηση στη Λεπτοκαρυά

Ήταν τελικός και τον κέρδισε. Ο λόγος για τον Όλυμπο Λεπτοκαρυάς που επικράτησε με 2-0 ενάντια στα Λευκάδια.

Σε μια αναμέτρηση απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, ο Όλυμπος έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει το «διπλό», το οποίο διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Το στοιχείο που έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Λεπτοκαρυάς ήταν σύμφωνα με τον τεχνικό του συλλόγου, Νίκο Κουρουζίδη, ότι αυτή τη φορά ο Όλυμπος κατάφερε να μετατρέψει τις ευκαιρίες σε γκολ.

Πλέον, όλοι στην ομάδα της Πιερίας στρέφουν το ενδιαφέρον στο ντέρμπι της παραμονής με αντίπαλο τη Γαλατινή, το οποίο θα διεξαχθεί την Τετάρτη (13/3).