Πάσα με …τούνελ, ασίστ με ραμπόνα  στο 2ο γκολ της Χέρενφεν (video)

Πάσα με …τούνελ, ασίστ με ραμπόνα στο 2ο γκολ της Χέρενφεν (video)

Ένα απολαυστικό γκολ σημείωσε η Χέρενφεν στη χθεσινή νίκη 2-1 επί της Ουτρέχτης για την 18η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν πάρει το προβάδισμα στο σκορ τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους  με τον Λουτσιάνο Σλάβγκεερ βρέθηκαν ξανά στην επίθεση στο 64’ λεπτό  με τον Ραμόν Λέεουβιν να κάνει έξυπνη πάσα κάτω από τα πόδια αμυντικού της γηπεδούχου για τον  Τζόι Φαν ντεν Μπεργκ  που με τη σειρά του έβγαλε εξαιρετική σέντρα στην καρδιά της άμυνας της Ουτρέχτης όπου με γυριστό σουτ ο  Σαμ Λάρσον έκανε το 0-2 .
Το μόνο που κατάφεραν οι  γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν  στην εκπνοή του αγώνα χάρη στο εύστοχο κτύπημα πέναλτι από τον Βίλεμ Γιάνσεν όμως αναμφίβολα το κορυφαίο χαϊλάιτ του ματς και ολόκληρης της αγωνιστικής στην Ολλανδία ήταν η δημιουργία του 2ου γκολ της Χέερενφεν.

ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ