Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-3 (video)

Ξεσπώντας στο δεύτερο ημίχρονο, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 3-0 της Μονπελιέ για να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γαλλίας.

Την Μπορντό θα αντιμετωπίσει η Παρί Σεν Ζερμέν στους «16» του Κυπέλλου Γαλλίας μετά την πρόκρισή της με 3-0 απέναντι στη Μονπελιέ στο «Μποζουάρ».

Οι πρωτευουσιάνοι ξέσπασαν στο δεύτερο ημίχρονο όπου σημείωσαν και τα τρία τέρματά τους. Στο 64’ ο Σαντόμ μετά από φάση διαρκείας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Όλα τελείωσαν στο 79’ όταν ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από το γκολ του Λούκας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Λιγκάλι, Νταμπό, Κονγκρέ, Χίλτον, Ντεπλάν, Μαρτέν, Λασνέ (65’ Καμαρά), Μαρβό (65’ Μπεριγκό), Μουνιέ, Σανσόν, Μπάριος (77’ Μπακάρ).
ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Ντουσέζ, Ντίνιε, Νταβίντ Λουίζ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Καμπάιγ (75’ Βεράτι), Ραμπιό, Ματουιντί, Λούκας, Σαντόμ (76’ Παστόρε), Ιμπραΐμοβιτς.

Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ