Εθνικός Φιλιππιάδας- Πυρσός Γρεβενών 2-1

Νίκη ανάσα για τον Εθνικό Φιλιππιάδας, με 2-1 εναντίων του Πυρσού Γρεβενών, για την 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στην 9η θέση με 12 βαθμούς, ενώ τα Γρεβενά, προτελευταία, με μόλις ένα πόντο, στο ενεργητικό τους: Στο 25ο λεπτό ο Γιαννούλης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Εθνικός έφτασε στο 1-0 στο 52΄ με τον Θεοδώρου με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αλεξίου. Στο 57΄ ο Μπενίσκος με σουτ έκανε το 2-0. Στο 65΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όταν σε σέντρα του Θεοδώρου η μπάλα βρήκε στο χέρι του Θωμά Λάλλου και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Κολιάκης, αλλά η μπάλα βρήκε  το δεξί κάθετο δοκάρι .Σ το 69ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι με τον Παπακώστα, μείωσαν σε 2-1

Οι συνθέσεις:

Εθνικός Φιλιππιάδας : Σιαράβας, Γατσέλος, Διαμαντόπουλος, Γιαννόυλης, Πάνος, Λέντζος, Κολιός Γ. (85΄Πάνου), Μασέτα (46΄Κολιάκης), Μπενίσκος, Γήτας, Θεοδώρου (70΄Τσακανίκας).

Πυρσός Γρεβενών : Αλεξίου, Μπόλλος, Λάλλος Π., Κυριακίδης, Λάλλος Θ., Σπηλιώτης (59΄Στεργιάννος), Μπόζιαρης, Τραυλός (67΄Τσιαρσιώτης), Παπακώστας, Δούμας, Χαραλαμπίδης (59΄Ιωαννίδης).

Ντραγκόφσκι: «Τίποτα δεν έχει τελειώσει»
ΠΑΟΚ: «Νάσο μάγκα ανάμεσα μας πάντα» - «Επτά χρόνια, κανείς δεν ξεχνά…»