Αργεντινή: Πάρτι για Σαν Λορένζο, ελπίδες για Ιντεπεντιέντε (videos)

Σε παιχνίδι της προτελευταίας αγωνιστικής της Inicial της Αργεντινής δίχως άμεσο βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Σαν Λορένζο διέλυσε την Εστουντιάντες με 4-0.

Δύο γκολ με πέναλτι πέτυχε ο Νέστορ Ορτιγκόζα, ενώ οι Μάουρο Μάτος και Χούλιο Μπουφαρίνι «πυροβόλησαν» από μακρινή απόσταση. Από την πλευρά της, η Ιντεπεντιέντε διατήρησε ελπίδες κατάκτησης της πρώτης θέσης με 1-0 επί των Νιούελς Ολντ Μπόις χάρη σε τρομερή προσπάθεια του Φεντερίκο Μανκουέγο στο γκολ του 79ου λεπτού, με το οποίο ξεπέρασε αποβολή του Βίκτορ Κουέστα από το πρώτο ημίχρονο.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Σαν Λορένζο – Εστουντιάντες 4-0 (50’ πέν., Νέστορ Ορτιγκόζα, 74’ Μάουρο Μάτος, 82’ πέν., Νέστορ Ορτιγκόζα, 88’ Χούλιο Μπουφαρίνι)
Ιντεπεντιέντε – Νιούελς Ολντ Μπόις 1-0 (39’ ΚΟΚ. Βίκτορ Κουέστα, 79’ Φεντερίκο Μανκουέγο)