Νίκη Βόλου – Κέρκυρα 5-0 (Κ20)

Καταιγιστικοί οι Νέοι των Θεσσαλών συνέτριψαν με χαρακτηριστική ευκολία του Φαίακες για την 9η αγωνιστική

Σε… περίπατο μετέτρεψαν την εντός έδρας αναμέτρηση με την Κέρκυρα οι Νέοι της Νίκης Βόλου για την 9η αγωνιστική της Super League, επικρατώντας με το ευρύ 5-1. Το σκορ άνοιξε στο 17’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Αναστασόπουλος, ενώ στο 26’ ο Αργυρίου έκανε το 2-0. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου (44’) ήταν η σειρά του Αναστασόπουλου και πάλι να παραβιάσει την εστία του Τριαντάφυλλου. Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά στο 52΄με τον Ζαγούρη αλλά στο 75’ ο Ξιόμπιος και στο 81’ ο Αργυρίου διαμόρφωσαν το τελικό 5-1 χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στους Φαίακες.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Π. Βαρβέκης): Γρηγοριάδης, Γεωργατζής, Σουάρες, Στρούγγης, Σωτηράκος, Μέτσε, Τσιάκος, Αναστασόπουλος (82’ Ποζατζίδης), Ξιόμπλιος (70’ Σιώμος), Αργυρίου, Πότσης (55’ Πέτσης)

ΚΕΡΚΥΡΑ (Ν. Καμμένος): Τριαντάφυλλος, Φωτεινός, Πουλημένος, Ντόντας, Καρβούνης, Τσιάβος, Γαστεράτος, Μπαμιόγλου, Γρηγοράκης, Μαβίλης, Ίσερης. Έπαιξαν και οι: Ζαγουρής, Μποζίκης, Κουρτελέσης.