Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 1-2 (Κ20)

Με τους Νέους των Θρακιωτών να έχουν «αέρα» δυο τερμάτων στο ημίχρονο, πήραν τελικά το «διπλό» για την 7η αγωνιστική

Με τους τρεις βαθμούς έφυγαν οι Νέοι του Πανθρακικού από τον Βόλο όπου στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής αντιμετώπισαν τους «μικρούς» της Νίκης. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12’ με τον Χελιδόνη, ενώ στο 43’ ο Παπαρούνας έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Πέτση στο 63’ αλλά το 2-1 δεν άλλαξε μέχρι και το σφύριγμα της λήξης.

Νίκη Βόλου: Δήμιζας, Γεωργαντζής, Αγγελής, Μπρέγκασι, Στρούγγης, Ποζατζίδης (70’ Σιώμος), Πότσης (46’ Καρακώστας), Πέτσης, Πάσχος, Τσιάκος, Ξόμπλιος (60’ Μουτζούρης).

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»