Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 2-1 (Κ20)

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι Νέοι των «ερυθρόλευκων» έκαναν την ανατροπή και πήραν τους τρεις βαθμούς

Με την «δράση» να συγκεντρώνεται στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου 45λέπτου οι Νέοι του Ολυμπιακού παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της Νίκης Βόλου. Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Ρέντη για την εξ αναβολής αναμέτρηση της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων μ τους «ερυθρόλευκους» να κατακτούν το τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε στο 32’ ο Πότσης για τους «μικρούς» των Θεσσαλών αλλά οι γηπεδούχοι «απάντησαν» στο 40’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγνατίδη. Μάλιστα, πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι πειραιώτες ολοκλήρωσαν την ανατροπή καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Σάλιακας με απευθείας εκτέλεση φάουλ «έγραψε» το τελικό 2-1.

Ολυμπιακός: Κατσιμήτρος, Σάλιακας (61' Ρεντζής), Τσιμικάς (46' Τόλι), Βατουσιάδης (77' Καραχάλιος), Βούρος, Μεγαρίτης, Γαρεφαλάκης, Λάτσι, Ιγνατίδης, Ανδρούτσος, Μανθάτης.

Νίκη Βόλου: Δήμιζας, Γεωργαντζής, Μπλούχος, Μπρεγκάσι, Στρούγγης, Ποζατζίδης, Πότσης (65' Νιαώτης), Πέτσης (82' Μουτζούρης), Σιώμος (58' Πάσχος), Τσιάκος, Ξόμπλιος.

Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League