Αργεντινή: Τρέλα από Ιντεπεντιέντε (videos)

Αν και αγωνίστηκε για τριάντα λεπτά με δέκα παίκτες, η Ιντεπεντιέντε επικράτησε της Ροζάριο Σεντράλ με 2-0.

Ο Φεντερίκο Μανκουέγιο άνοιξε το σκορ με πανέμορφο γκολ, ενώ στο 63ο λεπτό αντίκρισε δεύτερη κίτρινη ο Χόρχε Φιγκάλ. Σε άλλα σημερινά ματς της Inicial της Αργεντινής, η Σαν Λορένζο γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Χιμνάσια Λα Πλάτα, ενώ η Ατλέτικο Ραφαέλα παραχώρησε 0-0 στην Ολίμπο, που παραλίγο να κλέψει τη νίκη στα τελευταία λεπτά.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Ατλέτικο Ραφαέλα – Ολίμπο 0-0
Ιντεπεντιέντε – Ροζάριο Σεντράλ 2-0 (51’ Φεντερίκο Μανκουέγιο, 86’ Χεσούς Μέντεζ / 63’ ΚΟΚ. Χόρχε Φιγκάλ)
Σαν Λορένζο – Χιμνάσια Λα Πλάτα 0-2 (21’ Άλβαρο Φερνάντεζ, 92’ Πάμπλο Βεγκέτι)

6

-Ο πρωταθλητής εξασφαλίζει «εισιτήριο» στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2015.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ