Βατανιακός – Κοζάνη 0-6

Καταιγιστικοί ήταν οι φιλοξενούμενοι στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Λίγο μετά την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου της αναμέτρησης η Κοζάνη ξεκίνησε να σκοράρει επί του Βατανιακού και δεν σταμάτησε παρά στο 81’ και το 6-0. Την αρχή έκανε στο 16’ ο Ντούκα, με τον Καραμπατζάκη στο 42’ να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε το Τσικόπουλος. Η συνέχεια δόθηκε στην επανάληψη με τον Τσικόπουλο να κάνει το 3-0, ενώ το τέταρτο γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε στο αμέσως επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης. Το… ρεσιτάλ του Τσικόπουλου ολοκληρώθηκε με χατ τρικ στο 70’, ενώ στο 81’ο Δρόσος διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (Τάσος Ιωαννίδης): Τζήμας, Μαυρόπουλος, Χαρτοματσίδης, Σ. Παναγιωτίδης (68' Μπονστάχι), Καραγιάννης, Πιριτζάους, Γ. Παναγιωτίδης, Δαλαμήτρας (57' Κυπαρίσσης), Φουλίδης, Ποτουρίδης, Βραχνάς (64' Μυλιόρδος)

ΚΟΖΑΝΗ (Γιάννης Προβίδας): Βίδρας, Ντούκα, Ματούλας, Μπιμπίρης, Μαλούτας (64' Μήνος), Καραμπατζάκης (68' Αλιατίδης), Τσικόπουλος, Ντεμιράι, Γκέγκα, Χαματάι, Παπαδόπουλος (58' Δρόσος).