Νέα νίκη για Αϊντχόφεν και 4x4

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στη Φίτεσε, η Αϊντχόφεν κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0, έχοντας το απόλυτο στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, δεν είχε πολύ καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Φίτεσε ήταν διαβασμένη και δεν άφησε πολλούς χώρους στους γηπεδούχους. Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς σκορ, αλλά η Αϊντχόφεν κατάφερε να σκοράρει και να διώξει το άγχος με την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου.

Στο 48’ ο Λουκ Ντε Γιονγκ πέτυχε το 1-0, πλασάροντας έξυπνα τον Βελτχούιζεν. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, αν και ο σκόρερ είχε κι άλλες ευκαιρίες να πετύχει γκολ για την Αϊντχόφεν. Τελικά τη νίκη σφράγισε στο 90’ ο Άνταμ Μάχερ και η ομάδα του παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του ολλανδικού πρωταθλήματος μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Αϊντχόφεν: Ζόετ, Ρέκικ, Μπρούμα, Βίλεμς (69’ Αρίας), Μπρένετ, Μάχερ, Βινάλντουμ, Γκουαρδάδο (75’ Χίλγιεμαρκ), Ντεπάι, ντε Γιονγκ, Νάσινγκ (83’ Τζόζεφζουν)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι