Εύκολα η Πόρτο

Χωρίς να δυσκολευτούν οι «δράκοι» πέτυχαν την 9η εντός έδρας νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια, επικρατώντας με 3-1 της Ναβάλ.

Δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετά για την Πόρτο έτσι ώστε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ναβάλ και να διευρύνει την απόστασή της από την 2η Μπενφίκα στους 11 βαθμούς, η οποία αγωνίζεται αύριο.

Ο Φαλκάο στο 44’ «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του Βίλας Μπόας, με τον Χουλκ να κάνει το 2-0 ένα λεπτό αργότερα. Με την έναρξη της επανάληψης ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 «καθαρίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη για τους «δράκους». Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Γκομίς από το σημείο του πέναλτι στο 88’.

Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four