Γιούχτας-Δόξα Βύρωνα 2-1

Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι του Γιούχτα με τη Δόξα Βύρωνα, καθώς σημειώθηκαν οπαδοί της αθηναϊκής ομάδας συνεπλάκησαν με δυνάμεις της Αστυνομίας.

Συγκεκριμένα, λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, τα… αίματα άναψαν μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων και η προσπάθεια της Αστυνομίας να επιβάλει την τάξη στις κερκίδες έφερε μεγαλύτερη ένταση, αυτή την φορά μεταξύ των οπαδών της Δόξας και των ΜΑΤ.

Τα επεισόδια προκάλεσαν την διακοπή της αναμέτρησης για λίγα λεπτά, αλλά η κατάσταση ηρέμησε απόλυτα στο ημίχρονο. Όσον αφορά στο ματς, ο Καρβελάς είχε δοκάρι στο 21’ αλλά στο 45’ με προβολή άνοιξε το σκορ για τον Γιούχτα. Οι Κρητικοί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο 55’ με το πλασέ του Μίλιεβιτς.

Στο 72’ ο Παπαντζήμας άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο, μια και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Μακρής με πέναλτι μείωσε 2-1. Στο 86’ ο Σαλαπάτας σκόραρε για τη Δόξα, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε για χέρι.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Βασίλης Καραΐσκος): Δημαράκης, Κασσωτάκης, Ζαμπετάκης, Ιερωνυμάκης, Μαραγκουδάκης, Γενιτσαρίδης, Καστελλιανάκης (92' Κωσταντίνου), Ζαφειρίδης, Μιχελακάκης, Μίλιεβιτς (70' Μυλωνάς), Καρβελάς (85' Μαυρίδης)

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Σουλογάνης, Χαλκιάς (58' Σαλαπάτας), Κατσούλας, Αναστασίου, Ζίζηλας, Κασνέτσι, Τσαφταρίδης, Λέσι (82' Παπαδόπουλος), Μακρής, Παπαντζήμας, Λουσαράκης (53' Μενίκου).

2023-24: Η σεζόν του ποδοσφαιρικού BRexit από την Ευρώπη
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Στέφανο Τσιτσιπά και Super League
«Γλέντι, τρέλα, κούπα!»: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: «Αγριεμένοι» οι Πρωταθλητές Νάγκετς, μείωσαν οι Πέισερς - Αποτελέσματα και highlights