Αχιλλέας Δομοκού-Μαχητής Τερψιθέας 0-1

Σημαντικό διπλό για την παραμονή στην Γ’ Εθνική πήρε ο Μαχητής επικρατώντας 1-0 του Αχιλλέα στο Δομοκό.

Στο 15’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Αλαμάνη από τον Παγκαρλιώτα αλλά ο διαιτητής του αγώνα έδειξε να συνεχιστεί η αναμέτρηση. Στο 58’ ο Ζαχαράκης δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τον Αχιλλέα, μια και η προσπάθειά του χτύπησε στο δοκάρι.

Από την στιγμή που οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν, ο Μαχητής άνοιξε το σκορ στο 82’ ο Νικούλης με απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ! Ο Αχιλλέας ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 88’ ο Τσιλίκας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και δύο λεπτά αργότερα την κόκκινη είδε ο Καλαμάτας.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ (Κώστας Κολομητρούσης): Κουτσούμπας, Τσιλίκας, Ξεζώνοτος, Καλαμάτας, Αναστασίου, Πέδρο, Μαλισσόβας, Κατσαδούρος, Αλαμάνης (65' Κάππος), Καντού, Ζαχαράκης (75' Μπουγιώτας).

ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ (Νίκος Σταυροθόδωρος): Μπρέλλας, Λιλολάρι, Παγκαρλιώτας, Αθανασίου, Μπουρουζίκας, Φλώρος, Νικούλης, Μολάς, Πατσιαβούρας, Κυριάκος (75' Μαλάκος), Σαββίδης.

Α1 Πόλο: Νικητής ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 12-7 τον Πανιώνιο στον τελικό του τουρνουά του ΣΕΔΥ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (26/09)
Με αυτό το Unimog οι διακοπές δεν τελειώνουν ποτέ
Σχεδόν 15.000 κενές θέσεις εργασίας: Ποιους αφορούν και μέχρι πότε υποβάλλονται αιτήσεις

DPG Network

Εκλογές Ιταλία: Νίκη της Τζόρτζια Μελόνι και του δεξιού συνασπισμού δείχνουν τα exit polls

Ιράν: Συγκλονίζει η δολοφονία 20χρονης διαδηλώτριας - Την πυροβόλησαν με έξι σφαίρες

Βίντεο ντοκουμέντο: Τούρκοι στρατοχωροφύλακες προωθούν μετανάστες στον Έβρο

Ρεπορτάζ Newsbomb.gr: Δραματικές στιγμές στον Όλυμπο λόγω... γραφειοκρατίας - Πώς βρέθηκε ο νεκρός

Δούκισσα Νομικού: Η πρώτη ανάρτησή της μετά την αποχώρηση από το Πρωινό - «Η ευγένεια είναι δύναμη»

Τσεχία: Ανακαλύφθηκε κατασκευή 7.000 ετών, παλαιότερη από τις πυραμίδες και το Stonehenge

Rihanna: Είναι επίσημο - Η σούπερ σταρ από τα Μπαρμπέιντος στο ημίχρονο του Super Bowl του 2023

Καρχαρίας με... χαμόγελο που «σκοτώνει» - Το μυστηριώδες είδος που βρέθηκε στην Αυστραλία