Νέστος - Εθνικός Αγιονερίου 0-1

Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε γκολ του Αποστολά

Ο Εθνικός Αγιονερίου ήταν καλύτερος του Νέστου καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε μια ανάσα από το γκολ στο 37’ όταν ο Πεχλιβάνης εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι. Όμως 1 λεπτό αργότερα ο Πεχλιβάνης εκτέλεσε κόρνερ και ο Αποστολάς με κεφαλιά έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο σκόρερ του Εθνικού.

Νέστος Χρυσούπολης: Αμουτζάκης, Παυλακάκης, Ασλανίδης (65 Καλτσάς), Ελευθεριάδης (82 Σαρηγιαννίδης), Λάσπατζης, Δεσύλλας, Χαριτίδης, Τσέκος (69 Εμμανουηλίδης), Μαχαιρούδης, Γκατζολάρι, Κούτεφ.

Εθνικός Αγιονερίου: Καλογεράκης, Χαραλαμπίδης, Γκέλινος, Αποστολάς, Μιλκούδης, Κοντσίδης, Γραικός (75 Αλμπάνης), Καρασίμος, Μίτσικας (70 Παλιάτσος), Πεχλιβάνης, Σακκάς (90 Καρπούζης).

Η 41η γιορτή του Ολυμπιακού (photos+videos)

Σοκάρει ο τραυματισμός του Ντιέγκο Κόστα (video)

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 0-1: Η απόδραση των... μπλε! (video)

Ολυμπιακός: Mamma mia… Μάρτα! (photos)