Π.Ο. Ν. Μουδανιών – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-3

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ έκαναν την ανατροπή και έφυγαν με τον διπλό από τα Μουδανιά

Ιδανικά ξεκίνησε το ματς για τους γηπεδούχους στα Μουδανιά καθώς μόλις στο 7’ ο Πλατάκης εκτέλεσε απευθείας φάουλ και νικώντας τον Καραβελίδη έγραψε το 1-0. Όμως στο 27’ ο Ευθυμιάδης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσια. Ο Ορφέας κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στην επανάληψη καθώς στο 55’ ο Φιλιππίδης σκόραρε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!), ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Δουμάνης με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Π.Ο. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ: Τεντώνης, Αλμανίδης (46’ Ντόϊ), Μπιμπισίδης (55’ Μίχος), Καράγαλης, Ντινιώτης (75’ Κώστας), Στόϊκος, Λεονταρίδης, Αποστόλου, Ταρασίδης, Φωτιάδης, Πλατάκης.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Μαυρομάτης, Φιλιππίδης, Κωνσταντινίδης, Αϊβάζης, Γαβριηλίδης, Παπαδάτος (88’ Κεχαγιάς), Χριστοδουλίδης, Χαραλαμπίδης (42’ Γιαλαμής), Ευθυμιάδης (90’ Πασχαλίδης), Δουμάνης.

Η 41η γιορτή του Ολυμπιακού (photos+videos)

Σοκάρει ο τραυματισμός του Ντιέγκο Κόστα (video)

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 0-1: Η απόδραση των... μπλε! (video)

Ολυμπιακός: Mamma mia… Μάρτα! (photos)