Ρούβας – Γιούχτας 1-2

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε ο Γιούχτας με 2-1 επί του Ρούβα στην Κρήτη παραμένοντας ζωντανός στη «μάχη» της παραμονής.

Πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Γιούχτας στο τοπικό ντέρμπι με τον Ρούβα επικρατώντας 2-1 εκτός έδρας. Ο Μυλωνάς άνοιξε το σκορ στο 23’ για να γίνει το 2-0 από τον ίδιο ποδοσφαιριστή δέκα λεπτά αργότερα.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν με τέρμα του Παντελή στο 53’. Ο Ρούβας, τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αργυράκη στις καθυστερήσεις.

ΡΟΥΒΑΣ: Ντόμπος, Πετράς, Τζιράκης, Ανυφαντάκης (49' Τριανταφύλλου), Αργυράκης, Κεφαλούκος, Αντωνάκης (85' Τσερεβελάκης), Τζανάκης (42' Πουλάκης), Φουκαράκης, Ρουμπάκης, Παντελής
ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Δημαράκης, Κασωτάκης, Σεληνιωτάκης, Μαυρίδης, Ιερωνυμάκης, Γενιτσαρίδης, Μυλωνάς (91' Κωνσταντίνου), Ζαφειρίδης (63' λ. τρ. Ζαμπετάκης), Μιχελακάκης, Μίλιεβιτς (90' Κουκάκης), Καρβελάς.