Μακεδονικός –Κιλκισιακός 0-1

Το γκολ του Καρυπίδη στο 26’ χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους

Μπορεί το ματς να ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να βρέθηκαν μια ανάσα από το γκολ, καθώς στο 8’ ο Μπλατσέρης σημάδεψε το δοκάρι του Μπαντή με δυνατό σουτ, αλλά το γκολ ήρθε από τους φιλοξενούμενους. Στο 26’ λοιπόν ο Σαββελίδης ανατράπηκε από τον Δούμα, με τον ρέφερι να δείχνει το σημείο του πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Παντελιάδης, με τον Καρήμαλη να αποκρούει αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο Καρυπίδης από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1. Στην επανάληψη, ο Μάντζιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 77’ αλλά στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι δεν εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι αγωνίζονταν με παίκτη παραπάνω και γνώρισαν τελικά την ήττα.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Καρήμαλης, Τσιαμπάζης, Ορφανίδης, Τζίτζης, Δούμας (78’ Μπασκακης), Γεωργούλας, Γαρύφαλλος (59’ Λένος), Κρυστάλλης (75’ Φούκας), Μπλατσέρης, Φοιτάς, Ζαφναφέρης.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Μάτζιος, Μαυροκεφαλίδης, Ματετζίδης, Καρυπίδης, Αμανατίδης, Σαββελίδης (59’ Αϊβαζίδης), Λογγινίδης, Σουλτανίδης, Παντελιάδης (83’ Καρατζιάς), Τριανταφυλλίδης (74’ Μπελίτσας).