Προβληματισμός στη Μιδέα

Προβληματισμός επικρατεί στην ομάδα της Μιδέας μετά την ήττα με 1-3 από τη Θήβα.
Η Ένωση Μιδέας με την ήττα αυτή έχασε έδαφος στο κυνήγι της πρώτης θέσης, ενώ παράλληλα νιώθει πλέον απειλητική την παρουσία της Θήβας που βρίσκεται μόλις 1 βαθμό πίσω της. Το ματς εξελίχθηκε από την αρχή στραβά για την Ένωση όταν η Θήβα ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 9' με πλασέ του Ντινιακού. Στο 31' όμως η Ένωση Μιδέας κατάφερε να ισοφαρίσει με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δερμιτζάκη. Από εκεί και πέρα και μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου δεν συνέβη κάτι το αξιοσημείωτο. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Θήβα μπήκε με διάθεση να καθαρίσει το παιχνίδι και στο 50' με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραμπετιάν, έγινε το 1-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα στο 52' ο Γκαράνης με κοντινό πλασέ έκανε το 1-3. Στο 62' ο Σιρογιάννης δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη και άφησε τη Θήβα με 10 παίκτες. Στο 75' η Μιδέα απείλησε αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, ενώ στο 90' ο Καραμάνος είδε την απ' ευθείας κόκκινη από τον διαιτητή του αγώνα. ΕΝΩΣΗ ΜΙΔΕΑΣ: Καταχανάκης, Νότης (24' Κορονίδης), Μπούρας, Φίλης, Καραμάνος, Αγγελόπουλος, Μαρίνης (65' Τριμπόνιας), Σταυριανόπουλος, Δερμιτζάκης, Καραγκούνης, Μπόμπος (24' Δρούλιας) ΘΗΒΑ: Γενιτσαρίδης, Σιγόγιαννης, Πέρρος, Καρύδης, Ευθυμίου, Τσέλος,(70' Παπαδόπουλος), Καραμπετιάν, Γκαράνης, Κατσίγιαννης (68' Περιάλης), Γκούνης, Ντινιακός(75’ Μανταδάκης). ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Λαγός, Αλεξανδρόπουλος, Τσιμικός (Συνδέσμου Αχαϊας)

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)