Εθνικός Σιδηροκάστρου – Μουδανιά: 0-1

Διπλό με ένταση μετά τη λήξη του αγώνα

Τα νεύρα, η ένταση και οι συρράξεις δεν έλειψα δυστυχώς από το ματς του Εθνικού Σιδηροκάστρου με τα Μουδανιά. Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήρθε στο 39’ με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν γκολ με τον Ταρασίδη το οποίο ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ. Στην επανάληψη, τα αίματα άναψαν στο 75’ όταν οπαδοί των γηπεδούχων επιτέθηκαν στον πάγκο των Μουδανιών και τον προπονητή της ομάδας, με τον ρέφερι να διακόπτει για λίγα λεπτά τον αγώνα.

Τελικά, με την ένταση να υποχωρεί το ματς ξεκίνησε εκ νέου, με τον Πλατάκη να ανοίγει το σκορ στο 80’ με δυνατό σουτ. Μάλιστα στις καθυστερήσεις ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων, Τεντώνης, απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μεντής με το 0-1 να διατηρείται ως το τέλος. Ωστόσο, μετά τη λήξη του αγώνα οπαδοί των γηπεδούχων επιτέθηκαν στην αποστολή των Μουδανιών, με συνέπεια να ακολουθήσει σύρραξη και με την επέμβαση της αστυνομίας να αποφευχθούν τα χειρότερα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Ασημώνης, Τσιντσάρης, Πετρίδης, Πρόβατος, Αμπαδίνης, Μουτεσίδης, Αϊβαζίδης, Τσεμπερίδης, Παρούκας (52’ Ιωαννίδης), Μεντής, Μπουζούρας (75’ Γεωργιάδης).

Π.Ο. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ: Τεντώνης, Κώστας, Μπιμπισίδης, Καράγαλης, Ντινιώτης, Λεονταρίδης, Μισιρλή Οκάν, Μίχος (75’ Ντόι, 90+2’ Πίνε), Ταρασίδης, Φωτιάδης (46’ Αλμανίδης), Πλατάκης.