Άρης Ακροποτάμου - ΠΑΟ Κοσμίου: 3-1

Δεν συνάντησαν δυσκολία οι γηπεδούχοι απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας

Όντας θεωρητικά το φαβορί της αναμέτρησης, επιβεβαίωσε τον άτυπο τίτλο και το γήπεδο ο Άρης Ακροποτάμου που επικράτησε με 3-1 του ΠΑΟ Κοσμίου. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Αποστολίδης στο 24’, με τον Άρη να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 1-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μουστάκα στο 55’, αλλά 10 λεπτά αργότερα ο Τσέπας ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Ακροποτάμου. Τέλος, τη νίκη για τους γηπεδούχους «κλείδωσε» στο 80’ ο Σεφερίδης που έγραψε το 3-1, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Άρης Ακροποτάμου: Κωνσταντάκος, Ρετσινάς, Κάμπατζης, Τσέπα, Σεφερίδης, Κωνσταντινίδης (58 Σακκόπουλος), Βλάχος (83 Τσομπανίδης), Καραγιαννίδης, Δούλμπατζης (62 Σαουλίδης), Παπαδόπουλος, Αποστολίδης.

ΠΑΟ Κοσμίου: Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Τσουμάρης (46 Φωτιάδης), Παναγιωτόπουλος (60 Μαδούρας), Ταμάμης, Ζούλης, Μουστάκας, Αθανασίου (53 Πεταλίδης), Βασιλακάκης, Μόσχος, Αετόπουλος.