Δάφνη Ερυθρών-Αστέρας Δρεπ. 5-1

Η Δάφνη Ερυθρών πραγματοποίησε αποφασιστικό βαθμολογικό βήμα κερδίζοντας με το επιβλητικό 5-1 τον Αστέρα Δρεπανιακού.

Μέσα στο πρώτο πεντάλεπτο, το σκορ έφτασε στο 2-0 με γκολ των Πλαβούκο (5’) και Μακρή (6’). Μάλιστα, ο Μακρής διαμόρφωσε το 3-0 στο 16ο λεπτό μετά από πάσα του Κουτσοδήμου. Παρόμοιο σκηνικό επαναλήφθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι Μήτρου «έγραψε» το 4-0 με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στο 52ο λεπτό. Στο 58’, ο Αστέρας πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Δράκα. Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 83’ με γκολ του Λιώρη.

Πλέον, η Δάφνη ανέβηκε στους σαράντα βαθμούς και απέχει 14 πόντους από την ζώνη του υποβιβασμού. Σε αντίθετη μοίρα βρίσκεται η ομάδα του Δρεπάνου, η οποίο θα χρειαστεί να καλύψει απόσταση 17 βαθμών σε επτά αγώνες, αν θέλει να σωθεί.

Δάφνη Ερυθρών: Βασιλείου, Κουτσοδήμος, Τσατσαρώνης, Μάγκας, Αδράμπος, Πλαβούκος, Τσαλμάς (46’ Κιάφα), Λιώρης, Λεοντής (46’ Σιδέρης), Μήτρου (58’ Κώνστας), Μακρής.
Αστέρας Δρεπανιακού: Παπαγιάννης, Δράκας, Μίχος (23’ Παπακωνσταντίνου), Δελέσης (74’ Σχίζας), Κάζας, Αντωνιάδης, Μανιάτης, Μανέτας, Αναγνωστόπουλος, Σταυρόπουλος, Κοκόνης (76’ Ψαριανός).