Λύτρωση για Μονακό (video)

Με τέρμα στις καθυστερήσεις, η Μονακό πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Ρεμ για να πλησιάσει στην κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος.

Πολύ σημαντικό τρίποντο κατάφερε να πάρει η Μονακό, η οποία φιλοξενώντας τη Ρεμ, τα βρήκε σκούρα για να φτάσει τελικά στη νίκη με 3-2 με γκολ στο τέλος.

Ο Ζερμέν στο 8’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με την απάντηση από τη Ρεμ να έρχεται στο 53’ με τον Ονιάνγκ. Οι γηπεδούχοι όμως, κατάφεραν ξανά να πάρουν το προβάδισμα στο 63’ με τέρμα του Τουλαλάν. Στο 71’ από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ονιάνγκ έγινε το 2-2. Οι φιλοξενούμενοι, τελείωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μαντί στο 84’.

Κάτι που τους στοίχισε καθώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κουρζάβα έκανε το 3-2 για τη Μονακό δίνοντας τη σημαντική νίκη στην ομάδα του.

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Καρβάλιο, Κουρζάβα, Αμπιντάλ, Μουτίνιο, Τουλαλάν, Ροντρίγκεζ, Κοντόγκμπια (61’ Ομπάντι), Ζερμέν (80’ Μπερμπάτοφ), Ριβιέρ (61’ Οκάμπος).
ΡΕΜ: Πλασιντέ, Βέμπερ, Μαντί, Τακαλφρέντ, Σινιορίνο, Φόρτες (85’ Τουράν), Ονιάνγκ, Γκισολφί (68’ Αγίτε), Κρισόβιακ, Άλμπαεκ, Κουρτέ (66’ Σαρμπονιέ).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Πήγε οικογενειακώς στην Disney World – Πήρε μαζί του και τον Μπρουκ Λόπεζ!
Ποδοσφαιριστής της χρονιάς στην Premier League ο Φόντεν
Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ
Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»