Λύτρωση για Λιλ

Ισοφαρίζοντας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λιλ απέσπασε την ισοπαλία με 2-2 από την έδρα της Εβιάν.

Από το… πουθενά κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας η Λιλ από την έδρα της Εβιάν με 2-2 ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά και προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα του Μπεριγκό στο 15’.

Η ισοφάριση ήρθε από τον Οριζί στο 23’ για τους «μολοσσούς», ωστόσο ο Μονγκονγκού στο 64’ έκανε το 2-1 για την Εβιάν. Η ισοφάριση τελικά, ήρθε από τον Μέντες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΕΒΙΑΝ: Λακουά, Βας, Μονγκονγκού, Σαμπαλί, Ανγκουλά, Μπαρμπόσα, Σορλέν, Κονέ (82’ Καμπόν), Σουγκού, Μπεργκό (90’ Νσικουλού), Ρούμπεν (82’ Μπερτόλιο).
ΛΙΛ: Ενιεάμα, Μπασά (71’ Ρόσενθαλ), Κάερ, Σουαρέ (79’ Μέντες), Μαβουμπά, Σουμαόρο, Μπαλμόν, Γκεγιέ, Ροου (65’ Ροντελέν), Οριζί, Καλού.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ολυμπιακός: Νίκη στον τελικό σημαίνει 15η θέση!
Ολυμπιακός: Γλέντι για τον θρίαμβο, "κάηκε" ο Πειραιάς!
Μέχρι το 2028 στον πάγκο της Ισπανίας ο Σκαριόλο
Ολυμπιακός-Άστον Βίλα 2-0: Θρύλος και των ευρωπαϊκών γηπέδων - Στον τελικό γράφοντας ιστορία!