Μαχητής Τερψιθέας-Νάουσα 2-2

Μεγάλο ματς στη Θεσσαλία, με τον Μαχητή και τη Νάουσα να αναδεικνύονται ισόπαλοι με το «χορταστικό» 2-2 που διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν προβάδισμα στο 37’ με τον Αβραμόπουλο, όμως, ο Μαχητής Τερψιθέας στο 64’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Νικούλη. Στο επόμενο λεπτό, ωστόσο, η Νάουσα πήρε ξανά προβάδισμα με γκολ του Γασπαράτου, ωστόσο οι γηπεδούχοι πίεσαν και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπουρουζίκα έφτασαν στο 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ (Νίκος Σταυροθόδωρος): Μπρέλλας, Μαντζαφούλης, Παγκαρλιώτας (46' Ντούμος), Αθανασίου, Μπουροζίκας, Φλώρος, Σαββίδης (70' Τουρτσής), Μολάς (83΄Κουρούκας), Πατσιαβούρας, Νικούλης, Μαλάκος

ΝΑΟΥΣΑ (Βασίλης Αργυρίου): Κύρου, Ζούρκος (60' Νικόλτσης), Αργυρίου, Πέικος, Μουσικάκης, Αβραμόπουλος, Συμπεθέρης, Κεφαλάς, Μπενίσκος (90' Τασιώνας), Γασπαράτος (85' Ρέτζας), Περηφανόπουλος.

ΦΩΤΟ: rockngoal.gr

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα