Δωτιέας Αγιάς-Αχιλλέας Δομοκού 7-2

Συναρπαστικός αγώνας στη Θεσσαλία, με τον Δωτιέα να «διασύρει» την ομάδα από τη Φθιώτιδα με 7-2 και να παίρνει μεγάλη νίκη.

Το πρώτο πεντάλεπτο της αναμετρήσεως ήτο εξαιρετικά συναρπαστικό, με τρία τέρματα να μπαίνουν εκατέρωθεν και να προσφέρουν πλουσιότατο θέαμα εις τους θεατάς. Εις το τρίτο λεπτό του αγώνος, ο Κατσαδούρος έδωσε το προβάδισμα στον Αχιλλέα, όμως, αυτό εξισορροπήθηκε στο επόμενο λεπτό καθώς ο Τσατσαλίδης έφερε τον αγώνα στα ίσα. Πριν καταλαγιάσει η έντασις των δυο τερμάτων, ο Καντού στο 5’ εκ νέου δίδει προβάδισμα στον Αχιλλέα.

Για περίπου δέκα λεπτά, δεν υπήρξε κάποιο τέρμα εις τον αγώνα, όμως, στο 13’ ο Κατσίκης, επέτυχε γκολ για να φέρει το σκορ εις το 2-2. Οι γηπέδουχοι έχοντας την φόραν της ισοφαρίσεως, έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με τον Γούτο στο 38ο λεπτό του συναρπαστικού αγώνος. Με το αποτέλεσμα του ημιχρονίου εις το 3-2 δια τους γηπεδούχους, στην επανάληψη ο Τσατσαλίδης εσημείωσε το 4-2 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα εις το 51ο της αναμετρήσεως.

Δυο λεπτά αργότερα ο έτερος σκόρερ του Δωτιέως, ήτοι ο Κατσίκης, κατάφερε να πετύχει ακόμα ένα χτύπημα εις τον Αχιλλέαν. Το 5-2 αυξήθηκε εις το 72’ με τον Λώτταν να σκοράρει, ενώ την τελική υπογραφή εναπόθεσε εις τον αγώνα ο Τσανάκας, με τέρμα στο 89’ της απίθανης αναμετρήσεως! Η φιλοξενούμενη ομάδα, ετελείωσε τον αγώνα με δέκα αθλητάς, αφού στο 88’ πήρε την άγουσαν για τα αποδυτήρια ο Μπουγιώτας έχοντας αντικρίσει την δεύτερη κίτρινη του ρέφερι εκ Κοζάνης, κ. Καρατέρπου.

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Μάλτζαρης, Τσιλούλης (67' Τσατάλης), Γούτος (61' Λούγκος), Τσανάκας, Γκλαλίτσιος, Πετρουζέλης, Τσατσαλίδης, Ντακούλας, Βαλάωρας, Λώττας, Κατσίκης (72'΄ Νταγιάντας)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ (Κώστας Κολομητρούσης): Κουτσούμπας, Αναστασίου (64' Τσιλίκας), Ράπτης, Κάππος (74' Αλαμάνης), Μπαντής, Καλαμάτας, Καντού, Κατσαδούρος (63' Φραταράκου), Μπουγιώτας, Ζαχαράκης, Μαλισώβας