Έμειναν «χ»αμηλά Κατάνια και Λιβόρνο (video)

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στη Σικελία όπου η Κατάνια υποδέχτηκε τη Λιβόρνο με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 3-3.

Στις θέσεις του υποβιβασμού παρέμειναν τόσο η Κατάνια όσο και η Λιβόρνο με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 3-3 στη Σικελία σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τρεις φορές το προβάδισμα.

Ο Εμεγκάρα στο 51’ άνοιξε το σκορ για να έρθει η απάντηση δέκα λεπτά αργότερα από τον Μπεργκέσιο που ισοφάρισε σε 11. Ο Παουλίνιο στο 72’ από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο και πάλι, ο Μπαριέντος ισοφάρισε στο 75’.

Δύο λεπτά αργότερα ο Εμεγκάρα έκανε το 3-2 για τη Λιβόρνο για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Αλμιρόν στο 88’.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Φρίσον, Μπελούσι (55’ Ίθκο), Σπόλι, Φερνάντεζ, Περούτσι, Μπαριέντος, Λόντι, Ριναούντο (70’ Αλμιρόν), Μπιράγκι, Λέτο (60’ Κάστρο), Μπεργκέσιο.
ΛΙΒΟΡΝΟ: Μπάρντι, Κετσερίνι (70’ Βαλεντίνι), Έμερσον, Ριναούντο, Μπαγιέ, Μπενάσι, Λούτσι, Ντάνκαν, Καστελίνι, Παουλίνιο (84’ Μπιατζιάντι), Εμεγκάρα (79΄ Μπελφοντίλ).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή