Δόξα Πετρούσας-Διγενής Λακκώματος 2-2

Γκολ και θέαμα στην Πετρούσα, με την τοπική Δόξα να αναδεικνύεται ισόπαλη 2-2 με τον Διγενή Λακκώματος

Οι δυο ομάδες πρόσφεραν θέαμα σε αρκετό κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο της Πετρούσας, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν… φουριόζοι στο ματς και τον Διγενή να παίρνει έναν «χρυσό» βαθμό αφού βρέθηκε να χάνει 2-0.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Μουρατίδης έκανε το 1-0 με πλασέ ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Παυλίδης διπλασίασε τα τέρματα της Δόξας. Με το σκορ στο 2-0 οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, όμως στο δεύτερο μέρος ο Διγενής Λακκώματος βγήκε στο γήπεδο αποφασισμένος να σώσει την… παρτίδα και τα κατέφερε.

Στο 51ο λεπτό ο Μιχάλης με τακουνάκι (!) μείωσε σε 2-1 για το Διγενή έπειτα από σέντρα του Γεωργιάδη. Πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με τον Μιχάλη να σεντράρει και τον Γεωργιάδη να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με κεφαλιά στο 85ο λεπτό.

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Αποστολίδης, Τσιακουρίδης (22’ Ουζούνογλου), Βασιλειάδης, Πατένταλης, Κότιος Δ., Παπαδόπουλος Π., Στέρεφ, Μιχαλάκης (68’ Βραμέντσαλης), Μουρατίδης, Γάϊδας (73’ Σάμπατζης), Παυλίδης

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Ταχματζίδης, Μπίκας (61’ Κωστικίδης), Σπανός, Χότζα, Σαραγιώτης, Γεωργιάδης (90+1’ Καρακώστας), Στασινόπουλος (84’ Αθανασιάδης), Δραγανίδης, Λαμπερνάκης, Μιχάλης, Παπαποστόλου.