Κύπελλο Γ’ Εθνικής: Με Αγροτικό η ΑΕΚ, αποκλείστηκε η Καλαμάτα

Συγκλονιστικά παιχνίδια έγιναν στους τελικούς Κυπέλλου των ομίλων της Γ’ Εθνική, όπου δεν έλειψαν οι εκπλήξεις.

Ο Αγροτικός Αστέρας άντεξε την πίεση του Διγενή Λακκώματος και νίκησε 1-0, ενώ στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ, που επιβλήθηκε 1-0 του Αστέρα Βάρης. Η ΑΕΛ επικράτησε 3-1 της Κοζάνης, παρά το γεγονός ότι αυτό της στοίχισε το πλεονέκτημα έδρας στα προημιτελικά. Ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας πήρε σπουδαία νίκη στο Βελεστίνο από τον Ρήγα Φεραίο με 3-2, ενώ ο Ατρόμητος Αχαΐας έβαλε φρένο στην Καλαμάτα, καθώς την απέκλεισε με σκορ 1-0. Τέλος, επεισοδιακή πρόκριση πήρε ο Πανελευσινιακός στην παράταση με 1-0 επί του Ιωνικού στην παράταση, με το ματς να διακόπτεται για δέκα λεπτά λόγω εισβολής οπαδών των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο.