Λαμία – Πυργετός 6-2

Εντυπωσιακή για μια ακόμα αγωνιστική η Λαμία, πήρε… παραμάζωμα τον Πυργετό και συνέχισε την αήττητη πορεία της στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε προβάδισμα στο 6’ με τον Ζλατκόφσκι, ενώ οι φιλοξενούμενοι στο 8’ είχαν δοκάρι με τον Καψιώχα και στο 10’ ο Διαμαντίδης έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους! Στο 38’ ωστόσο κατάφεραν με τον Νάστα να σκοράρει από 30 μέτρα να μειώσουν, αλλά ο Κόλεφ είχε την απάντηση στο 40’ κι έκανε το 3-1 για τη Λαμία, η οποία έφτασε σε τέταρτο γκολ με τον Ζλατκόφσκι στο αμέσως επόμενο λεπτό!

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Βελετάνης είχε δεύτερο δοκάρι για τον Πυργετό, ενώ στο 58’ ο Καλφούντζος ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ. Στο 61’ ήταν η σειρά του Ζλατκόφσκι, ο οποίος με το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το 6-1, ενώ ο Πυργετός απλά μείωσε σε 6-2 στο 71’ με τον Πίρε…

ΛΑΜΙΑ (Περικλής Αμανατίδης): Φιρινίδης, Παπαστεργίου (77' Πάνος), Κοντοχρήστος, Μκρτσιάν, Γόγολος, Παπαδήμας, Αντωνίου, Ζλατκόφσκι (67' Τσαμαδιάς), Κόλεφ (62' Ταμάμης), Διαμαντίδης, Κυπτίου

ΠΥΡΓΕΤΟΣ (Νίκος Αργυρούλης): Αγριόδημος, Περήφανος, Καλφούντζος (62' Πότσης), Διβανές, Μαντζαφούλης., Καρκαντάς, Νάστας, Καψιώχας (67΄Πίρε), Σάββας (67' Γκαραλιάκος), Ζαφειρίου, Βελετάνης

ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς