Εθνικός Σαγέικων – Ατρόμητος Αχαΐας 1-2

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Ατρόμητος Αχαΐας στο παιχνίδι με τον Εθνικό Σαγέικων στην παράταση.

Μεγάλη πρόκριση πήρε ο Ατρόμητος Αχαΐας ο οποίος επικράτησε 2-1 του Εθνικού Σαγέικων. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο για να ανοίξουν το σκορ στο 17’ με τέρμα του Θεοφανόπουλου.

Στο 44’ ο Βαβάτσικος ισοφάρισε για το 1-1 που ήταν και το σκορ της κανονικής διάρκειας. Στην παράταση όμως, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ στο 94’ με τέρμα του Γκάτση. Στο 114’ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Γραμματικόπουλο για να «καθαρίσουν» νωρίτερα το παιχνίδι.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ: Κανελλόπουλος, Αγγελάτος, Δαλιάνης, Ιωάννου, Νικολακόπουλος, Αυγερινός, Ντεμάι (46′ Φωτόπουλος), Τζίφας (62′ Κότσα), Θεοφανόπουλος (89′ Σ. Μικελάτος), Μπούρδος, Αθανασόπουλος.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΧΑΪΑΣ: Τζουραμάνης, Λιβάνης, Σιδέρης (46′ Ντόμας), Αθανασίου, Νικολόπουλος, Σαμπανέϊ (68′ Γ. Γραμματικόπουλος), Θωνιάτης, Μαντάς, Γκάτσης, Γραμματικόπουλος Ν., Βαβάτσικος.

Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό