Διγενής Λακκώματος-Άρης Ακροποτάμου 8-2

Απίστευτη νίκη πανηγύρισε ο Διγενής Λακκώματος, το απόγευμα της Κυριακής, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, μια και διέσυρε 8-2 τον Άρη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιάννης Παπαποστόλου, ο οποίος πέτυχε πέντε τέρματα, αρχίζοντας από το 2ο λεπτό, όταν πήρε το ριμπάουντ από την κεφαλιά του Χότζα στο δοκάρι και άνοιξε το σκορ. Στο 28’ ο Βιτλής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 34’ ο Δούμπλατζης μείωσε για τον Άρη, πριν ακολουθήσει η… καταιγία.

Συγκεκριμένα, στο 40’ ο Στασινόπουλος έκανε το 3-1 για τον Διγενή, δύο λεπτά αργότερα ο Παπαποστόλου διαμόρφωσε το 4-1 και στο 45’ ο Βιτλής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 5-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το «συγκρότημα» του Λακκώματος δεν πήρε το πόδι από το… γκάζι, μια και στο 53’ ο Παπαποστόλου «έγραψε» το 6-1 και επτά λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης με σέντρα σουτ διαμόρφωσε το 7-1. Στο 78’ ο Τσέπα μείωσε 7-2 με πέναλτι για τον Άρη, αλλά στο 80’ ο Παπαποστόλου με το πέμπτο τέρμα του, σημείωσε το τελικό 8-2.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Παπαβασιλείου, Λαμπερνάκης, Σπανός, Τουλκερίδης, Χότζα, Γεωργιάδης, Βιτλής (67’ Κωστικίδης, Δραγανίδης (61’ Σαρβανίδης), Στασινόπουλος, Μιχάλης (65’ Αντωνιάδης), Παπαποστόλου.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Ρετσίνας (23’ Δούμπλατζης, Φίλων, Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης, Κάπατζης (59’ Δρούζας), Καραγιαννίδης, Σακκόπουλος, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης (46’ Σάσσος).

Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη