Σε ρυθμούς προπόνησης η ΑΕΚ, 3-0 τον Άγιο Νικόλαο (photos+video)

Ένα άνετο απόγευμα πέρασε η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ όπου φιλοξενώντας τον Άγιο Νικόλαο, πήρε τη νίκη με 3-0 προσφέροντας ένα ευχάριστο δίωρο στους περίπου 10.000 φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Κάθε Κυριακή για την ΑΕΚ φέτος θα έχει μία ίδια κατάληξη. Αναμετρήσεις με υποδεέστερες ομάδες όπου εύκολα ή δύσκολα θα παίρνει αυτό που θέλει. Το ζητούμενο για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είναι να γίνονται όλα εύκολα για να λείπει το άγχος και η γκρίνια.

Για την 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής το παιχνίδι με τον Άγιο Νικόλαο, καθάρισε από νωρίς και με αρκετά άνετο τρόπο. Για να φτάσει στο τρίποντο η Ένωση αρκούσε η καλή εμφάνιση του Ζντράβκο Πόποβιτς ο οποίος με δύο τέρματα οδήγησε την Ένωση στη νίκη με 3-0 με χαρακτηριστική άνεση.

Ο έμπειρος επιθετικός στο 29’ μετά από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια των «κιτρινόμαυρων» βρέθηκε απέναντι στον Μπρόκο και δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Στη συνέχεια, η Ένωση παρέμεινε νευρική και δεν φάνηκε να  χαλαρώνει μετά γκολ που πέτυχε.

Στην επανάληψη, μπήκε σαφώς πιο ήρεμη και με στόχο να φτάσει σε τουλάχιστον σε ένα τέρμα που θα έδιωχνε το άγχος. Αυτό, ήρθε στο 60’ όταν ο Πόποβιτς με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο γκολκίπερ, κάνοντας το 2-0.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε τρία λεπτά αργότερα, όταν ο Ντακόλ μέσα στην περιοχή έκανε ωραίο γυριστό σουτ για να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Από εκεί και πέρα, ακολούθησε ένα παιχνίδι τυπικής διαδικασίας χωρίς να αλλάξει κάτι σημαντικό.

{coveritlive}2bcfb4c8d4{/coveritlive}

Unsupported video

Euro 2024: Αγρια επεισόδια στη Γερμανία πριν το Αγγλία - Σερβία
Euro 2024, Σλοβενία - Δανία 1-1: Σπόραρ και Τσέριν σταμάτησαν τον Έρικσεν
ΠΑΟΚ: Τέλος ο Τσαϊρελης, στη Θεσσαλονίκη ο Καντσελέρι
Ολυμπιακοί Αγώνες: Η ΔΟΕ έδωσε άδεια συμμετοχής στο «Παρίσι 2024» σε 25 αθλητές υπό ουδέτερη σημαία