Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αγροτικός Αστέρας 2-4

Τη νίκη με 4-2 απέναντι στον Εθνικό Σιδηροκάστρου πήρε ο Αγροτικός Αστέρας και ταυτόχρονα την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Την ανατροπή έκανε ο Αγροτικός Αστέρας για το θεσμό του Κυπέλλου επικρατώντας 4-2 του Εθνικού Σιδηροκάστρου. Ο Μοντεσίδης στο 35’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει η ισοφάριση στο πρώτο λεπτό της επανάληψης από τον Μπεκιάρη.

Ο Μοντεσίδης, τρία λεπτά αργότερα για ακόμα μία φορά έβαλε μπροστά στο σκορ τον Εθνικό, ωστόσο εκ νέου η απάντηση ήταν άμεση με τον Μπεκιάρη στο 50’ να κάνει το 2-2. Ο Πετρίδης στο 80’ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους για να έρθει ο Αθανασιάδης στο 87’ να δώσει το προβάδισμα στον Αγροτικό Αστέρα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Γαβριηλίδης, Τσιμτσαρής, Πετρίδης, Προβατός, Αμπαβίνης, Μαυρουδής, Μπουζούρας (62΄ Διαμαντής), Τσεμπερίδης, Παπαστεργίου, Μοντεσίδης, Ρόβας (70΄ Ιωαννίδης).
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Ταταρίδης, Χατζηλιάδης, Κουκουλέκης, Βαφέας, Κώτσιας, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης, Σαμουηλίδης (75΄ Χουνουζίδης), Κρυστάλλης (45΄ Βελλίνης), Παπατζίκος (45΄ Παπαδόπουλος), Μπεκιάρης.

Ολυμπιακός: Χωρίς Λαρεντζάκη η προετοιμασία για το Game 5 με την Μπαρτσελόνα
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό