Επική ανατροπή για Ρεάλ (video)

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 στην έδρα της Λεβάντε.

Ζωντανή έμεινε η Ρεάλ Μαδρίτης στο «Θιουδάδ ντε Βαλένθια» όπου φιλοξενήθηκε από τη Λεβάντε, παίρνοντας σπουδαία νίκη με 3-2 για να μείνει σε κοντινή απόσταση από τους πρωτοπόρους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 57’ με τέρμα του Ντιαβαρά για να έρθει άμεσα η ισοφάριση από τον Ράμος στο 61’. Η Λεβάντε προηγήθηκε εκ νέου στο 86’ με τον Ελ Ζαρ ωστόσο στη συνέχεια η «βασίλισσα» πρόλαβε να ανατρέψει το σκορ.

Στο 89’ ο Μοράτα έκανε το 2-2 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ρονάλντο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Νάβας, Πέδρο Λόπεθ, Νταβίντ Ναβάρο, Ρόντας, Χουανφράν, Σιμάο, Ντιόπ, Σουμέτρα (67’ Ελ Ζαρ), Ίβανσιτς, Ρούμπεν Γκαρσία (88’ Ντα Σίλβα), Μπαμπά (77’ Μπαράλ).
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Ντιέγκο Λόπεθ, Αρμπελόα, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Φάμπιο Κοεντράο (59’ Μαρσέλο), Μόντριτς, Κεντίρα, Ντι Μαρία, Ίθκο (69’ Μοράτα), Ρονάλντο, Μπενζεμά (79’ Γιεσέ).