Ατρόμητος-Απόλλων Σμ. 1-3 (Κ20)

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Super League Κ20 πανηγύρισε ο Απόλλων, επικρατώντας 3-1 των Νέων του Ατρόμητου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12’ με τον Δήμο, αλλά σε διάστημα επτά λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» γύρισε την αναμέτρηση.

Αρχικά, στο 62’ ο Ντάφλας έφερε το ματς στα ίσια και στο επόμενο λεπτό, ο Φερεντίνος έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 69’ ο Ντάφλας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ατρόμητος: Κούμης, Καραγιάννης (44’ Κρητικός), Τζιτζικαλάκης, Αβραμίδης, Βαρδακώστας, Σιδηρόπουλος, Δήμος, Παναγιωτόπουλος (70’ Τσατσόπουλος), Μπαστάκος, Δηλαβέρης (44’ Κοβάτσης), Χατζηστάμου.

Απόλλων Σμ.: Σταματόπουλος, Ξανθόπουλος, Ζαχαρίου (75’ Παρτάλης), Φερεντίνος, Σιγάλας, Ντούνης, Μπέντας, Φουκαράς (58’ Μεταλλίνος, 86’ Μπούσκος), Ντάφλας, Καλλέργης, Μαυρούδης.

Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας
Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»
Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ