Μπράγκα: Με «θρίλερ» για τα… αστέρια, 3-2 τη Μορεϊρένσε

Ζωντανή στο «κυνήγι» της τρίτης θέσης της βαθμολογίας του πορτογαλικού πρωταθλήματος που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ έμεινε η Μπράγκα.

Η Μπράγκα είδε το… χάρο με τα μάτια της στην έδρα της Μορεϊρένσε, καθώς προηγήθηκε 2-0, αλλά ενώ όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε μια άνετη νίκη, ισοφαρίστηκε και χρειάστηκε γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να πάρει τους τρεις πολύτιμους για αυτήν βαθμούς.

Ο Καρλάο και ο Αντερλάν Σάντος στο 11ο και το 45ο λεπτό αντίστοιχα πέτυχαν τα δύο πρώτα τέρματα των νικητών, με τους γηπεδούχους να απαντούν με γκολ των Φάμπιο Εσπίνιο στο 50’ και Ν. Γκίλας στο 55’, για να έρθει ο Ζε Λουίς στο 83’ και να διαμορφώσει το τελικό 2-3.

Η Μπράγκα είναι τέταρτη με 49 βαθμούς σε 28 αγώνες, έναν λιγότερο από την τρίτη Πάκος Φερέιρα που έχει δώσει 27 ματς, ενώ η Μορεϊρένσε παλεύει για τη σωτηρία της και είναι 15η με 21 πόντους.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50